MoneyInvest24.pl

Inwestycje, finanse, gospodarka

Inwestowanie

Czy warto korzystać ze szkoleń inwestowania?

Czy warto korzystać ze szkoleń inwestowania?

Temat inwestowania jest cały czas poruszany w mediach oraz na portalach społecznościowych. Każdego dnia możemy przeczytać artykuły o osobach, które dzięki grze na giełdzie dorobiły się fortuny, ale rzadko mówi się o osobach, które te fortuny straciły. Osoby rozpoczynające swoje przygody z inwestowaniem również narażone są na szybkie straty  – wynika to z braku elementarnej wiedzy oraz chęci szybkiego wzbogacenia się. Doświadczenia z przeszłości jasno pokazują, że cierpliwość i czekanie na odpowiedni moment są kluczowe i pozwalają na osiągnięcie naprawdę sporych zysków.

Szkolenia z inwestycji dla początkujących

Firmy oferujące szkolenia tego typu pojawiają się jak grzyby po deszczu – są one oczywiście w przeważnie płatne i trwają do kilku dni. Większość szkół oferuje szkolenia prowadzone przez doświadczonych inwestorów, ale często nie jesteśmy w stanie sprawdzić kompetencji osoby prowadzącej szkolenie. Jeden z naszych redaktorów wybrał się na kurs jednej z najlepiej promujących się szkół w Warszawie. Czy było warto?

Dwa dni to zdecydowanie za mało.

Szkolenie odbyło się w siedzibie firmy, w jednym z nowszych biurowców mieszczących się w centrum Warszawy.  W kursie uczestniczyło 11 osób, w tym prowadzący, który już na wstępie przedstawił się jako bardzo wpływowy gracz giełdowy z ogromnym doświadczenie. Próbowaliśmy wyszukać więcej informacji na jego temat w internecie, ale poza epizodycznymi wpisami na forach o inwestowaniu, nie znaleźliśmy nic ciekawego.

szkola-inwestowania

Czy to oznacza ze nasz prowadzący jest oszustem?

Niekoniecznie, ale większość trenerów dba o rozpoznawalność w sieci. Samo szkolenie trwało łącznie 20 godzin z przerwami i łączyło zajęcia teoretyczne z praktycznymi oraz pracę w grupie. W tym czasie uzyskaliśmy podstawową wiedzę, która na pewno będzie przydatne dla osób niemających przedtem żadnej styczności z grą na giełdzie. Ale czy opłaca się wydawać na taki kurs 800 złotych? Uważamy, że jest to strata pieniędzy. W internecie znajdziemy wiele blogów oraz stron o tematyce inwestowania, na której we własnym zakresie zdobędziemy podobną wiedzę, a 800 złotych możemy przeznaczyć na dokonanie pierwszych inwestycji.

Udostępnij

O autorze