MoneyInvest24.pl

Inwestycje, finanse, gospodarka

Podatki

Doradztwo podatkowe – na czym polega?

Doradztwo podatkowe – na czym polega?

Doradztwo podatkowe jest niezbędną profesją w dzisiejszych czasach. Coraz więcej firm prężnie się rozwija, codziennie mamy do czynienia z ciągłymi zmianami finansów w firmie. Wszystkie te sprawy należy porządkować, a zadanie to należy do doradców podatkowych. Wszelkie sprawy gospodarcze związane z firmą możemy powierzyć doradcom. Pracownicy biura podatkowego lub kancelarii posiadają ogromne kompetencje oraz doświadczenie, więc musimy jedynie nawiązać współpracę z doradcami nie martwić się o część spraw, która dotyczy naszej firmy. Doradztwo podatkowe jest bardzo popularną formą pomocy w zakresie finansów.

Między innymi do obowiązków biur doradztwa podatkowego należą podatki pośrednie, usługi księgowe oraz dotyczące płac, postępowania podatkowe, ceny transferowe i wiele innych. Doradcy udzielają porad, sporządzają opinie i wyjaśnienia w sprawach dotyczących spraw, które dotyczą nie tylko podatków, ale także wszelakich rozliczeń publicznych. Biura czy kancelarie doradztwa podatkowego zatrudniają pracowników o wysokich kompetencjach i szerokim zakresie działania.

Kto może korzystać z usług biura podatkowego?

Z usług, jakie oferuje biuro podatkowe lub kancelaria doradców podatkowych, korzystają najczęściej przedsiębiorcy oraz właściciele dużych firm. Doradcy podatkowi bowiem zajmują się sprawami ściśle związanymi z finansami i prowadzeniem ksiąg podatkowych. Do owego biura możemy także wybrać się tuż przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Doradcy bowiem mogą nam powiedzieć, jaki typ działalności możemy prowadzić. Przedsiębiorcy ubiegający się o fundusze unijne, uzyskają wiele cennych informacji od doradców, dzięki którym owe starania osiągną zamierzony cel.

Księgowość

Jakie są najważniejsze sprawy dla doradców podatkowych?

Doradcy podatkowi powinni być przede wszystkim osobami o nieskazitelnym charakterze. Znaczy to, że muszą oni posiadać charakter, dzięki któremu zdobędą zaufanie i uznanie licznego grona klientów. Dobry doradca podatkowy musi cechować się przede wszystkim sprawiedliwością i empatią. Musi on również posiadać umiejętność indywidualnego podejścia do klienta. Ponadto, ważne jest aby doradca podatkowy miał wykształcenie wyższe. Niezbędna także będzie pozytywna ocena z egzaminu państwowego. Upoważnia to bowiem doradcę do rozpoczęcia wykonywania zawodu. Doradca podatkowy zostaje wpisany na listę Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Doradca podatkowy i etyka zawodu

Doradca podatkowy jest zawodem zaufania publicznego. Podczas jego wykonywania obowiązuje pełna dyskrecja jeżeli chodzi o obsługę klientów. Doradcę podatkowego bowiem obowiązuje tajemnica zawodowa.

Jak podaje Meritum: jest ona ważna przez cały czas, podczas którego świadczymy różne typy usług dla klientów, ale nie traci ona ważności po zakończeniu współpracy z klientem.

Źródło: http://www.meritumksiegowa.pl

Etyka zwodu wymaga także, by ów doradca wykazywał się swoją wiedzą, bogatym doświadczeniem i odpowiednim sposobem podejścia do klienta oraz do jego sprawy.

Udostępnij

O autorze