MoneyInvest24.pl

Inwestycje, finanse, gospodarka

Inwestowanie

Gotówka czy karta, czyli jak najlepiej płacić za granicą?

Gotówka czy karta, czyli jak najlepiej płacić za granicą?

Wyjazd na zagraniczne wakacje wymaga odpowiedniego przygotowania w wielu kwestiach. Nie wystarczy spakować ubrań dopasowanych do klimatu, trzeba pamiętać również między innymi o zakupie waluty w kantorze, która obowiązuje na miejscu. Należy też rozważyć, czy lepiej będzie za granicą płacić kartą, czy może jednak gotówką. Która opcja jest obecnie bezpieczniejsza i bardziej korzystna dla turystów? Jaki sposób płatności lepiej wybrać, aby na tym nie stracić i nie musieć ponosić kolosalnych kosztów? Dowiedz się więcej na temat płatności za granicą i wymiany walut online.

Wybierz rozsądną opcję dopasowaną do Twoich potrzeb

Jeszcze do niedawna płatności kartą za granicą były uważane za bardzo nieopłacalne i niekorzystne. Banki oferowały przewalutowania po kursie, który znacznie różnił się od tego, co oferowały kantory i to niestety na niekorzyść płacącego. Dodatkowo transakcje zagraniczne bardzo często były objęte dodatkowymi opłatami, przez co koszty płacenia kartą za granicą były naprawdę duże i mało kto się na nie decydował. Wraz z rozwojem technologii oraz coraz większą globalizacją i łatwiejszym dostępem do dalekich podróży ta kwestia uległa znaczącej zmianie. Obecnie banki oferują bardzo ciekawe konta walutowe, które mają niezwykle korzystne przewalutowanie oraz są bardzo proste i funkcjonalne. Pozwalają na szybkie płatności za granicą bez konieczności tracenia funduszy na dodatkowe opłaty, prowizje czy niekorzystne przewalutowania.

Wiele osób nadal nie do końca jest przekonanych co do płatności kartą za granicą i dlatego zabiera na wakacje obcą walutę w gotówce. Jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet, jednak również niestety sporo wad. Pieniądze należy wymienić w kantorze przed wyjazdem – poznaj kantor we Wrocławiu. Oznacza to, że odpowiednio wcześnie należy rozplanować wydatki, aby wiedzieć, jaką kwotę trzeba wymienić.

Wymiana walut na wyjeździe jest najczęściej bardzo nieopłacalna, dlatego też o wiele rozsądniej jest załatwić to jeszcze w Polsce. Dużą wadą płacenia gotówką za granicą jest duże ryzyko kradzieży. Noszenie przy sobie w fizycznej formie całego budżetu przeznaczonego na wakacje jest niestety niebezpieczne i kusi kieszonkowców oraz innych złodziei, którzy potrafią bardzo skutecznie wykorzystać nieuwagę turystów.

Postaw na nowoczesne rozwiązania i wygodę

Nowoczesne technologie przyczyniły się do znacznego ułatwienia wyjazdów zagranicznych oraz wymiany walut we Wrocławiu. Obecnie można zrobić to w internetowych kantorach, które nie tylko oferują naprawdę przystępne ceny na waluty z różnych zakątków świata, ale także zapewniają ogromną wygodę dokonywanych transakcji. Są dostępne o każdej porze dnia i nocy, i z każdego miejsca na ziemi. Dzięki temu możesz bardzo prosto dokonać wymiany waluty nawet podczas wyjazdu, gdyby okazało się, że brakuje Ci na coś funduszy. Nie będziesz musiał przepłacać za transakcję ani fatygować się i szukać kantoru w obcym mieście. Znika też problem dogadania się z miejscową ludnością, która nie zawsze posługuje się płynnie językiem angielskim.

Wymiana walut online to proces w pełni bezpieczny i bardzo komfortowy, który zapewnia ratunek w kryzysowych sytuacjach oraz jest po prostu wygodnym sposobem na to, aby uniknąć stania w korkach w drodze do kantoru oraz w kolejkach na miejscu. Ponadto internetowe kantory regularnie aktualizują kursy walut oraz umożliwiają znacznie prostsze i szybsze porównanie dostępnych ofert.

Jest to więc opcja, która umożliwia zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy, a także zapewnia komfort psychiczny podczas wyjazdu, bo pieniądze możesz wymienić zawsze, bez względu na porę czy lokalizację, a transakcja zawsze jest bardzo szybka.

Udostępnij

O autorze