MoneyInvest24.pl

Inwestycje, finanse, gospodarka

Inwestowanie

Inwestowanie – porady dla początkujących

Inwestowanie – porady dla początkujących

Jeżeli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie oznacza to, że chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem. Jest to temat który coraz częściej przewija się w rozmowach między znajomymi, a w internecie cały czas powstają nowe portale zajmujące się m.in. grą na giełdzie. Dlaczego akurat teraz w naszym kraju pojawił się taki trend? Odpowiada za to wiele czynników.

Niestabilna sytuacja na rynku walutowym

Posiadacze funtów byli zaszokowani tym, jak w czerwcu wartość tej waluty spadła prawie o złotówkę. Było to oczywiście związane z tzw. Brexitem, a dokładnie referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej. Osoby zainteresowane polityką oraz finansami mogły przewidzieć, że obywatele Wielkiej Brytanii zadecydują w ten sposób, a tym samym sprzedać swoje oszczędności w funtach w bardziej korzystnych cenach. Istnieje oczywiście możliwość przeczekania kryzysu waluty, ale nigdy nie możemy być pewni, że jej wartość wzrośnie do poziomu sprzed obniżki. Warto więc orientować się w wydarzeniach na świecie i kupować oraz sprzedawać waluty, co da nam szansę na dorobienie się sporych kwot w krótkim czasie.

jak-inwestowac

Granie na giełdzie, czy warto ryzykować?

Jeden z największych autorytetów świata finansów, miliarder Mark Cuban, zapytany o to jak najlepiej inwestować, aby zarobić, odpowiedział, że najważniejsze jest to, aby uzbroić się w cierpliwość i być gotowym na porażkę. Wspomniał również o tym, jak ważne jest stworzenie rezerwy finansowej na okres przynajmniej 6 miesięcy, która w przypadku niepowodzenia, pozwoli nam wyjść z dołka finansowego i przeżycie w kryzysowych chwilach. Nawiązując do wypowiedzi Cubana możemy postawić następujące pytanie: Czy w ogóle warto zacząć inwestować? Oczywiście, ale musimy liczyć się z podejmowanym ryzykiem oraz zdobyć odpowiednią wiedzę, aby zwiększyć nasze szanse na sukces.

Udostępnij

O autorze