MoneyInvest24.pl

Inwestycje, finanse, gospodarka

Inwestowanie

Małe, średnie czy duże miasto – gdzie kupić mieszkanie pod wynajem

Małe, średnie czy duże miasto – gdzie kupić mieszkanie pod wynajem

Kupno czy wynajem nieruchomości w Polsce nie należy do najtańszych. Nieustanny wzrost cen sprawia, że to spora inwestycja, która wymaga zastanowienia, a nierzadko pomocy biura nieruchomości. Dzięki temu możemy być pewni, że podjęta przez nas decyzja będzie tą właściwą.

Aktualnie rynek nieruchomości w Polsce jest jednym z najdroższych. Cena mieszkań jest uzależniona od miasta, w którym planujemy kupno lub najem mieszkania, a także od oferty biur nieruchomości pośredniczących w całym procesie. Warto zrobić wcześniej rozeznanie, aby móc podjąć ostateczną decyzję, co do rodzaju inwestycji.

Najdroższe nieruchomości są tylko w stolicy?

Warszawa słynie z tego, że jedne z droższych mieszkań można znaleźć właśnie tam – tak wynika z oferty biura nieruchomości Properco. Nie ma co się jednak dziwić – Warszawa jako stolica Polski przyciąga do siebie coraz więcej młodych ludzi, którzy znajdują atrakcyjne warunki zatrudnienia w wielkich korporacjach. Stabilne i wysokie wynagrodzenie doprowadziło do wzrostu cen nieruchomości. Jednocześnie wysoka liczba nowych mieszkańców stolicy sprawia, że kupno nieruchomości w celach inwestycyjnych pod wynajem kwitnie – co można zaobserwować w ofercie biura nieruchomości Properco.

W przypadku stolicy najkorzystniej jest jednak zainwestować w nieruchomość za pośrednictwem profesjonalnego biura nieruchomości Properco. Dzięki temu mamy dostęp nie tylko do najlepszych i najbardziej korzystnych cenowo ofert, ale także otrzymujemy pomoc w uzyskaniu kredytu czy załatwieniu innych formalności.

Podwarszawskie miejscowości – sytuacja jak w stolicy

Jeśli chodzi o ceny nieruchomości w okolicach Warszawy – wcale nie jest lepiej niż w samej stolicy. Nierzadko za dom czy mieszkanie w bloku szeregowym trzeba dać tyle, ile na obrzeżach, a nawet w centrum miasta! Podwarszawskie miejscowości są świetnie skomunikowane ze stolicą koleją oraz autobusami miejskimi. Większość mieszkańców posiada również samochody, dzięki czemu bez problemu są w stanie dostać się do pracy w Warszawie. Nowe domy i bloki sprawiają, że ceny za metr kwadratowy wynoszą ponad 6 tysięcy złotych.

Sopot, Gdańsk i Gdynia – Trójmiasto najdroższe w Polsce

Na czele rankingów związanych z wysokością cen nieruchomości, bardzo wysoko plasuje się Trójmiasto – zwłaszcza Sopot. Ceny mieszka stanowczo przekraczają te w stolicy. Nic w tym dziwnego – świetna lokalizacja blisko morza i atrakcji turystycznych, komunikacyjne połączenie zarówno drogą lądową oraz powietrzną z największymi miastami w Polsce, a także ciekawe warunki zatrudnienia, przyciągają coraz więcej inwestorów nieruchomości.

Czy warto kupić mieszkanie w Krakowie?

Kraków od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród inwestorów nieruchomości pod wynajem. Jednocześnie jest jednym z najdroższych miast, w których można kupić mieszkanie. Średnio cena za metr kwadratowy wynosi 5 tysięcy złotych. Jednakże Kraków stał się jednym z nielicznych miast studenckich, do którego corocznie przeprowadza się mnóstwo osób i w większości już zostaje. Stąd też wysoka cena za kupno i wynajem nieruchomości. Tak samo sytuacja wygląda we Wrocławiu.

Kielce – niepozorne miasto, dużo możliwości

Wysokie ceny mieszkań w dużych polskich miastach skutecznie odstraszają potencjalne osoby prywatne, szukające ciszy i spokoju. Biuro nieruchomości Properco proponuje swoim klientom stosunkowo niskie ceny nieruchomości kupna i wynajmu w Kielcach. Miasto położone niedaleko Częstochowy i Katowic przyciąga coraz więcej osób poszukujących stabilizacji, a powiększający się rynek nieruchomości i budowa nowych osiedli sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na kupno lub wynajem mieszkania.

Jak wynika z danych biura nieruchomości Properco w Kielcach za kilkupokojowe mieszkanie zapłacimy średnio 300 tysięcy złotych. W stolicy i większych polskich miastach cena wzrasta niekiedy aż czterokrotnie. Podobnie wygląda perspektywa kupna domu jednorodzinnego. Dlatego zamiast szukać nieruchomości w największych miastach Polski, warto rozważyć kupno stosunkowo taniej nieruchomości w Kielcach i skorzystać przy tym z pomocy biura nieruchomości Properco.


properco logo

 

Properco mieszkania

Patronat artykułu:

PROPERCO sp. z o.o. sp.k

25-514 Kielce, ul. Kozia 3a/1

01-216 Warszawa ul. Brylowska 2 lok. 3B

Udostępnij

O autorze