Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że odszkodowanie wypłacone w odpowiedniej wysokości może pomóc w powrocie do zdrowia i zrekompensować poniesione szkody. Otrzymanie dodatkowych pieniędzy może umożliwić rehabilitację lub zakup konkretnych leków. Odszkodowanie jest świadczeniem, które należy się każdemu poszkodowanemu za wyrządzone szkody.
Ma ona pełnić funkcję kompensacyjną a jej wysokość musi być dostosowana do rodzaju i wielkości uszczerbku. Jego wysokość powinna pokrywać szkodę rzeczywistą, jak i utracone korzyści, które zostały utracone w wyniku wypadku. Jednak niekiedy, zdarza się, ze osoba która doznała urazu na skutek np. kolizji lub nieszczęśliwego wypadku, nie jest w stanie myśleć o sprawach związanych z odszkodowaniem. Czasami zdarza się, że słaby stan zdrowia uniemożliwia podjęcie jakiejkolwiek decyzji – informuje Kancelaria Prawna Kufieta.
→ Osoby poszkodowane często znajdują się w złej kondycji psychicznej czy depresji. W takiej sytuacji warto powierzyć dochodzenie odszkodowania profesjonalnemu pełnomocnikowi. Może nim zostać prawnik lub pracownik kancelarii odszkodowawczej. Najważniejszą rzeczą w tej sytuacji jest to, by taka osoba posiadała odpowiednie doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą prowadzić sprawy powiązane z ubezpieczeniem.
W czym pomoże nam pełnomocnik?
Przede wszystkim zajmie się on analizowaniem zaistniałej sytuacji i zbierze odpowiednią dokumentację. Dzięki swojej wiedzy, będzie mógł on dokładnie ustalić jakiej wysokości odszkodowanie się nam należy. Poprzez współpracę z pełnomocnikiem nie będziemy musieli przejmować się formalnościami. Pilnowanie zgodności dokumentacji oraz terminów postępowania również będzie należała do wybranego przez nas specjalisty. Nasz doradca ustali do kogo powinniśmy wystąpić o wypłatę odszkodowania oraz co zrobić w przypadku gdy dana osoba nie była ubezpieczona. Profesjonalista w naszym imieniu sformułuje roszczenia oraz zajmie się prowadzeniem negocjacji z zakładem ubezpieczeń.
Zadba także o komplet potrzebnych dokumentów np. orzeczeń lekarskich lub opinii biegłych. Z pomocą doświadczonego fachowca nie będziemy musieli martwić się, że nasze odszkodowanie będzie za niskie lub, że przeoczymy konkretny termin. Nawet jeśli już rozpoczęliśmy ubieganie się o pieniądze od ubezpieczyciela, skorzystanie z pomocy prawnika z pewnością wyjdzie dla nas korzystnie.
Jak wybrać specjalistę? Zanim zdecydujemy się na podjęcie współpracy z konkretną osobą lub firmą, koniecznie dokładnie zapoznajmy się co oferuje nam rynek. Sprawdźmy opinie wystawione przez innych klientów, oraz zwróćmy uwagę jak długo dane przedsiębiorstwo utrzymuje się na rynku. Jeśli działalność dobrze prosperuje już przez dłuższy okres, świadczy to jednoznacznie o fachowej obsłudze klienta. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług kancelarii odszkodowawczej, sprawdźmy czy posiada ona własny zespół specjalistów, którzy zajmują się reprezentacją nas jako klientów podczas kolejnych etapów postępowania. Zagwarantuje nam to wysoką jakość usług wiążącą się z otrzymaniem pełnej pomocy w uzyskaniu odszkodowania. W sytuacjach gdy zależy nam na oszczędnościach przed podjęciem współpracy dokładnie zapoznajmy się z cennikiem usług. Niekiedy tańsze rozwiązania mogą być równie skuteczne i jednocześnie przyjazne dla naszych portfelów. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest poradzenie się znajomych lub członów rodziny, którzy być może na podstawie swoich doświadczeń będą mogli zarekomendować odpowiedniego specjalistę.
Przez podjęcie współpracy z fachowcami nie tylko otrzymamy upragnione odszkodowanie. Z racji, że to nie my będziemy musieli załatwiać wszystkie formalności, będziemy mieli okazję poświęcić więcej czasu na regenerację i powrót do pełnej sprawności. Pomoc fachowca zapewni nam spokój i poczucie bezpieczeństwa.