MoneyInvest24.pl

Inwestycje, finanse, gospodarka

Szukamy oszczędności

Jak możesz zaoszczędzić montując lampy LED?

Jak możesz zaoszczędzić montując lampy LED?

Odpowiedni typ lampy do oświetlenia przemysłowego najlepiej jest wybrać po konsultacji z doświadczonym elektrykiem. To bowiem może zapewnić nam nie tylko dobry wybór, ale też dzięki odpowiedniej wiedzy nie popełnimy błędu przy zakupywaniu lamp LED.

Oświetlenie LED a zwykłe oświetlenie

Wiele osób coraz chętniej wybiera oświetlenie ledowe zamiast tradycyjnych, zwykłych żarówek. Oświetlenie LED jest znane tak naprawdę od niedawna. Jest to nowoczesna alternatywa dla wszystkich, którzy oszczędzają energię i prąd. Lampy LED bowiem nie zużywają takiej ilości prądu, co zwykłe żarówki i dzięki temu są energooszczędne. Ponadto lampy LED, w odróżnieniu od zwykłych żarówek, są ekologiczne i bezpieczne. Znaczy to, że do ich produkcji nie używa się substancji takich jak na przykład rtęć. Jest to bowiem bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ dzięki braku owej zawartości w lampach, nasi pracownicy nie będą narażeni na niebezpieczeństwo, jakie mogłoby nastąpić w razie stłuczenia się lampy lub w wyniku jej uszkodzenia.

Typy lamp, jakie można wykorzystać

Najbardziej popularne typy lamp, jakie możemy zakupić do hali to lampy umieszczane na suficie, czyli tak zwane panele ledowe. Mają one różne kształty i wymiary, więc żeby dopasować odpowiednią ich ilość, należy znać dokładne wymiary sufitu. Równie popularnym typem lampy do oświetlenia przemysłowego LED są lampy wiszące o zróżnicowanym kształcie. To co jest najważniejsze przy sposobie oświetlania hali, to moc i natężenie lamp.

Jak dopasować typy lamp?

Do hali produkcyjnej najlepiej jest wybrać lampy, które będą oświetlać całe pomieszczenie z równym natężeniem. Ważne jest bowiem, by w takim miejscu, jakim jest hala, dobrać lampy, które będą znacznie ułatwiać prac – komentuje Luxon, producent oświetlenia LEDowego.

Lampy, które znajdują się na halach, to najczęściej lampy sufitowe. Jest to najwygodniejsze wyjście, ponieważ cały obszar hali powinien być naświetlony w takim samym stopniu. Typ lamp, jaki wybierzemy, zależy najczęściej od tego, jakiej wielkości jest hala oraz jaką ma wysokość. Lampy LED mają bowiem różne moce natężenia, więc do hali, która ma sufit o wysokości 20 metrów, wybierzemy wiszące halogeny i reflektory.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Bezsprzecznie, najważniejszym aspektem w wyborze odpowiednich lamp LEDowych są materiały, z jakich owe lampy zostały wykonane. Wielu producentów wykorzystuje materiały z wyższej półki, nie tylko po to, by przyciągnąć klientów ekskluzywnym towarem. Jest to niezwykle ważne, by towar, który chcemy zakupić był wykonany z odpowiednio dobranych materiałów.

Lampy LED, umieszczone na suficie często narażone są na nadmierną ilość kurzu czy tłustych osadów. Przez to lampy mogą działać mniej sprawnie albo ulec uszkodzeniu. Czyszczenie takich lamp wymaga sporo czasu.

Dodatkowo, czynność ową należy powtarzać dosyć często, więc jeżeli kupimy lampy, które odporne są na większość rodzajów zanieczyszczeń, owy obowiązek czyszczenia będzie się odbywał rzadziej.

Udostępnij

O autorze